Mini Seralar ile Evde Hobi Bahçeleri Nasıl Kurulur

Mini Seralar

Mini Seralar ile Evde Hobi Bahçeleri Nasıl Kurulur?

Kendi seranızın olmasını hayal ediyorsanız, ve diğer taraftanda bunun mümkün olamayacağını düşünüyorsanız, eminim mini seraların popüler bir alternatif olduğunu duymak hoşunuza gidecek. Mini seralar böcekleri ve olumsuz hava şartlarını dışarıda tutarken, diğer taraftan doğru miktarda güneş ve nemin içeri girmesine izin verir. Kendi seranızda kolayca domates yada marulunuzu yetiştirebilirsiniz. Küçük seranız kendi doğal sebze ve meyvelerinizi yetiştirip keyifle yemenizi sağlayacak. Bahçede, belkide balkonda mini bir sera için yer ayarlamak kesinlikle sorun olmaz, adı üstünde mini sera.

Terasta Sera Nasıl Yapılır

Mini Seralar
Mini Sera Yapımı

Mini seraların oldukça çok çeşidi var, siz kullanım amacına göre, ve en önemlisi mini seranız için nasıl bir alanınız var ona göre bir plan yapın. Daha sonra ihtiyaçlarınızı karşılayacak size uygun olan mini bir sera seçebilirsiniz.

Mini Seralar
Evde Mini Sera

Hevesli bir bahçıvanın rüyasıdır seralar. Yıl boyunca ara vermeden bitki yetiştirme, bitkilerle ilgilenme imkanı sunar.
Fazla yer kaplamayacağı için evin yada bahçenin dilediğiniz bölümünde bütün yıl bahçıvanlık yapma imkanına sahip olacaksınız.

Terasta Sera Yapımı
Terasta Sera Yapımı

Ahşap mini sera, polikarbon camlı bitkileri uygun sıcaklıkta tutmak için çoklu panelleri var. Bu tarz mini seraların bir avantajı da bitkilere ulaşımın kolay olması.

Evde Sera
Evde Seracılık

Ahşap sera tercih ederken bazı ağaçların faydalı özellikleri olduğunu unutmamak gerekir. Güzel bir örnek, fotoğrafta gördüğünüz sera okaliptüs ağacından yapılmış. Okaliptüs ağaçları küf ve böceklere karşı dayanıklıdır, sera yapmak içinde çok uygun bir malzeme. Üst paneller bitkilerinizi zaman zaman havalandırmanız, ve kontrol edebilmeniz için .

Yapı Market Hazır Mini Sera
Yapı Market Hazır Mini Seralar

Rahatlıkla yapı marketlerde bulacağınız kullanışlı bir ürün, hatta kendiniz bile yapabilirsiniz. Küçük balkonlara dahi konabilecek mini sera.

Balkon Serası
Balkon Serası

Alüminyum ve polikarbon malzemeden üretilmiş, yıl boyunca bitki ve sebze yetiştirebileceğiniz harika mini sera. Bu tarz seralarda bitkiler ihtiyacı olan nemi alır, ve gerektiği gibi güneşten faydalanır.

Evde Sera
Bahçede Evde Sera

Bahçe için uygun, çadır tipi bir mini sera. Bahçeniz varsa bu tarz bir sera daha çok ürünü yetiştirmenize olanak verir.

Balkonda ve bahçede kullanıma uygun küvez tipli sera
Balkonda ve bahçede kullanıma uygun küvez tipli sera

Ayakları olan yüksek düşünülmüş mini sera. Rahatlıkla, balkonda ve bahçede kullanıma uygun küvez tipli.

Ayaklı Balkon Serası
Ayaklı Balkon Serası

Kendi bitki ve sebzelerinizi yetiştirmenin faydalı olacağı konusunu açmaya bile gerek olmadığını düşünüyorum. Ve hayal edin yıl boyunca o çok sevdiğiniz yeşillikleri taze ve güvenli bir şekilde yetiştirmek nasıl olurdu? Kuşkusuz devasa bir seraya sahip olmak yaşadığımız şehirde mümkün değil. Ancak mini bir seraya sahip olmak en ideal çözüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?