AKÇALI BOYA VE KİMYA SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

GİZLİLİK POLİTİKASI

Akçalı Boya ve Kimya Sanayi Ticaret Anonim Şirketi [“Firma”], gizliliğinizi korumakta ve ona saygı göstermektedir. Gizlilik Politikasına bağlılığımız, herhangi bir sorumluluk reddi beyanı ile sizden topladığımız veya bize sağladığınız veya herhangi bir şekilde işlenecek olan tarafımıza verdiğiniz kişisel verilerin temelini belirler.

Kişisel verilerinizin nasıl işlendiğini anlamak için bu politikayı dikkatle incelemenizi rica ederiz.

Sizden toplayabileceğimiz bilgiler

Kişisel verilerinizi doğrudan sizden ya da hizmetlerimizle ilişkili olarak veya yasal iş faaliyetlerimiz sırasında bize sağladığınız diğer bilgiler aracılığıyla elde edebiliriz.

Aşağıda detaylı olarak bahsedilen verileri toplayabilir ve işleyebiliriz;

Otomatik olarak toplanan anonim veriler

Web sitemizi ziyaret ettiğiniz takdirde;

 • İnternet servis sağlayıcınız,
 • Tarayıcı tipiniz, kullandığınız tarayıcı türü ve versiyonu,
 • Etki alanı adınız,
 • IP adresiniz,
 • Birörnek kaynak konumlayıcı (URL) dahil işletim sisteminiz ve platformunuz,
 • Sizi bize yönlendiren web sitesi,
 • Açmak istediğiniz web sayfaları, bunları açtığınız saat ve tarih, giriş ve çıkış noktaları
 • Web sitelerimizi kullanma şekliniz hakkında veriler, örneğin, görüntülediğiniz web sayfalarına, tıkladığınız reklam bantlarına (banner) ve köprü bağlatılarına (hyperlink) ilişkin ayrıntılar

maddelerde yer alan verileri içeren web sitesi kullanım verileri otomatik olarak toplanabilmektedir. Bu veriler tamamıyla anonim bir şekilde toplamakta ve tutmaktadır.

Bilgilerin hızla ve kolay şekilde bulunabilmesini sağlamak için Web Sitesinin işlevselliklerini temin etmek amacı ile IP adresiniz, kullandığınız internet tarayıcısı, ziyaret edilen web sayfaları, önce/sonra ziyaret edilen web sayfaları ve bir ziyaretin süresi gibi teknik verileri işlemden geçiririz. Bu veriler teknik zorlukları çözümlemek veya web sitesinin belirli bölümlerine erişimi iyileştirmek için de kullanılır. Bu amaçla çerezler de kullanırız

(Daha fazlasını okumak için)

(http://www.permolitboya.com.tr/cerezler)

(http://www.akcalisprey.com.tr/cerezler)

Doğrudan tarafınızca sağlanan kişisel veriler

Bizimle; ürün satın alırken, form doldururken, e-posta vasıtasıyla, Site vasıtasıyla, telefonla, yazı ile veya başka yollarla iletişim kurduğunuzda sağlanan bazı bilgiler ve kişisel veriler toplanmaktadır. Bizimle paylaştığınız kişisel verilerin gizliliği işbu Gizlilik Politikası çerçevesinde sağlanacaktır.

Bu şekilde toplanan kişisel veriler aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın şunları içerebilir:

 • Ad ve Soyad;
 • E-posta adresi;
 • Cinsiyet;
 • Telefon numarası;
 • Posta adresi;
 • Yaş/Doğum tarihi;
 • Ürünlerimizle ilgili görüşleriniz
 • Bankacılık ve online ödeme hizmetlerine yönelik mevzuat kapsamında izin verildiği ölçüde ödeme detaylarınız;
 • Fatura bilgileriniz;
 • Satın alma geçmişiniz;
 • Siparişin yerine getirilmesi kapsamında sağlayacağınız başkaca veriler;
 • Bizimle iletişim kurarken iletebileceğiniz özel talepler (yalnızca arşivleme amaçlarına yönelik).

 

Müşteri davranışını analiz etmek ve müşterilerimiz için daha uygun olacağını düşündüğümüz ürünlerimizi ve hizmetlerimizi buna göre ayarlamak amacı ile toplu hale getirilmiş kişisel verileri kullanabiliriz. Bu haber bültenimizi ne sıklıkta okuduğunuzu, Web Sitemizi ne sıklıkta ziyaret ettiğinizi ve hangi sayfaları tıkladığınızı analiz edebileceğimizi gösterir. Bu bilgiler sayesinde tekliflerimizde, haber bültenlerimizde veya Web Sitemizde ayarlamalar yapabiliriz. Analiz temelinde promosyonlarımızı da adapte edebiliriz. Ayrıca, ürünlerimizi ve pazarlama faaliyetimizi değerlendirmek ve yeni gelişmelere uyarlamak için istatistik analiz yolu ile pazar trendleri hakkında araştırma da yapabiliriz ancak araştırma sonuçları yalnız toplu hale getirilmiş temelde rapor edilir. Yukarıdaki amaçlar için veri tabanımızı tamamlamak üzere açık kaynaklardan tamamlayıcı veri satın alabiliriz.

Akçalı Boya’dan kişiselleştirilmiş bir haber bülteni de dâhil olmak üzere kişisel tercihlerinize uygun duruma getirilmiş kişiselleştirilmiş ticari mesajlar almak isteyebilirsiniz. Bunun için profiller oluşturacağız ve bizim ile etkileşimlerinizi analiz edeceğiz. Bizimle aktif şekilde paylaşmış olduklarınızın yanında Akçalı Boya web siteleri ve uygulamaları (ki bunlar için çerezler kullanabiliriz) ile etkileşimleriniz sonucunda elde edilenleri de içerecek şekilde tercihleriniz ve ilgi alanlarınız; – e-postalarımızda tıkladığınız bağlantılar. Bu şekilde ilgi alanlarınızı öğreniriz ve size en çok ilgi duyacağınız bilgilerin ve promosyonların gönderilmesini sağlayabiliriz. Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkındaki görüşünüzü de sorabiliriz. Artık mesaj almak istemediğiniz takdirde veya bizimle belli bir iletişim şeklini (örneğin SMS, sosyal medya, e-posta veya normal posta) almayı veya görmeyi tercihlerinizden çıkarmak istediğiniz zaman basitçe o iletişimde belirtilen adımları izleyin.

Sizin onayınız üzerine size, ödüllü bir yarışmaya, etkinliklere, yarışmalara veya şans oyunlarına katılma promosyonları ve davetleri içeren e-postalar gönderebiliriz. Bu faaliyetlerden birisine katılmak istediğiniz takdirde bunları duyurabilmek ve düzenleyebilmek için kişisel verilerinize ihtiyacımız olur. Ayrıca, bu faaliyetlerden birisine katıldığınız takdirde kazandığınız zaman bunu duyurmak, ödülleri dağıtmak ve ödüllü yarışmalara, etkinliklere, yarışmalara, promosyonlara ve/veya şans oyunlarına tepkiyi ölçmek için kişisel verilerinize ihtiyacımız olur. Bunu yapmak için adınıza, adresinize, e-posta adresinize ve faaliyete girişlerinize ihtiyacımız olur.

İletişim formumuzda bize ulaşmak ya da kayıt yaptırmak istediğiniz takdirde sizin için kişisel bir hesap oluşturabilmemiz için adınız, geçerli e-posta adresi ve istenen diğer bilgiler gibi kişisel veriler sağlamanız gerekir. Hesabınızı oluşturduktan sora size kişisel giriş bilgilerinizi göndereceğiz. Bu kişisel veriler hesabınızı yönetmemizi ve gizlilik sağlamamızı, satın alma işlemlerinizin ve güvenliğini korumamızı sağlar.

Diğer kaynaklardan alınan veriler

Gelecek siparişlerinizi emniyetli ve güvenli bir şekilde size ulaştırmak için, posta şirketleri, kredi kurumları ve güvenilir iş ortaklarımız gibi kaynaklardan ödeme davranışlarınız hakkında bilgi alabilir, sipariş ve teslimat adreslerinizi kargo ve nakliyat şirketlerinden güncelleyebiliriz. Bu şekilde toplanan kişisel veriler, gelir seviyesini, hobiler ve ilgi alanlarınızı, tüketici ve pazar araştırması verilerini, satın alma davranışını, kamuya açıklanmış olan verileri veya bloglar, videolar, internet gönderileri ve kullanıcı tarafından oluşturulmuş içerikler gibi eylemleri içerebilir.

Güvenlik ve kişisel verilerinizi sakladığımız yer

Kişisel verilerinizin güvenliğinin korunması taahhüt edilmektedir. Kişisel verilerinizin yetkisiz erişime ve kullanıma karşı korunmasına yardımcı olmak için çeşitli güvenlik teknolojileri ve prosedürleri kullanılmaktadır. Politikaları gözden geçirmeye ve yeni teknolojilerin kullanıma sunulmasıyla ek güvenlik tedbirlerini uygulamaya devam edilecektir.

Bilgilerin internet üzerinden iletilmesi tamamen güvenli değildir ve verilerin Kişisel Verileri Koruma Kurumunun Güvenli ülke listesi dışındaki ülkelere aktarılmasını içerebilir. Bu, genellikle web üzerinden; e-posta hosting hizmetleri veya Bulut aracılığıyla bize teslim edilen özel yazılım çözümleri için bulut çözümlerinin kullanımı yoluyla gerçekleşir. Bununla birlikte, kişisel verilerinizi kendi amaçları için kullanacak herhangi bir üçüncü tarafa yetki verilmemektedir. Güvenli olmayan ülkeler, kişisel verilerinizin işlenmesiyle ilgili olarak yeterli düzeyde koruma sağlayamayabilir. Verilerinizi göndererek, bu aktarımı, depolamayı ve işlenmeyi kabul edersiniz.

Kişisel verilerinizi korumak için elimizden gelenin yapılmasına rağmen, bize aktarılan kişisel verilerinizin güvenliğini tam anlamı ile garanti edemeyebilir. Herhangi bir veri aktarımı sizin sorumluluğunuzdadır. Kişisel verilerinizi aldıktan sonra, yetkisiz erişimi önlemek için uygun güvenlik önlemlerini kullanılmaktadır.

Kişisel verilerinizin Kullanımı

Sahip olduğumuz kişisel verilerinizi kullanıyoruz:

 • Hizmetlerimizin reklamı gibi meşru çıkarlarımızda; aşağıdaki listelenen hizmetlerin sizlere iletimi gibi amaçlar için sizden onay alarak ilginizi çekebilecek hizmet veya ürünlerimizle ilgili bilgileri size sağlamak için,
 • Sizinle aramızdaki herhangi bir sözleşmeden doğan yükümlülüklerimizi yerine getirmek için;
 • Hizmetlerimizi tanıtmakla ilgili meşru menfaatlerimizde,
 • Mevzuata/Yasalara uymak için,
 • Hizmetlerimizdeki değişiklikler hakkında sizi bilgilendirmek için kullanabiliriz.

Kişisel Verilerinizin aktarımı

Verilerinizi, iş ortaklığımız gereği, bize hizmet veren veya herhangi bir işletme veya varlıkları sattığımız veya satın aldığımız durumlarda üçüncü taraflara açıklanabilmektedir. Bu durumda, Verilerinizi söz konusu işletme veya varlıkların muhtemel satıcısına veya alıcılarına ifşa edilebilmektedir. Verileriniz herhangi bir yasal zorunluluğa uymak veya çalışanlarımızın veya müşterilerimizin haklarını, mülklerini veya güvenliğini korumak amacıyla da aktarılabilinir.

İdari veya yasal yaptırım kuruluşlarının isteği üzerine kişisel bilgileri açıklamamız gerekebilir. Bunların dışında, bilgilerinizi başka şirketler veya bireyler ile yalnızca size ait geçerli bir onay olması durumunda paylaşacağız.

Diğer sitelere linkler

Web sitemiz zaman zaman diğer web sitelerine ait bağlantılar içerebilir. Bu web sitelerinin herhangi birine web sitemiz aracılığı ile bir bağlantı sağlarsanız, bu web sitelerinin kendi gizlilik politikalarına sahip olduğunu ve bu politikalar için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmediğimizi lütfen unutmayın. Bu web sitelerine herhangi bir veri göndermeden önce lütfen bu politikaları kontrol edin.

Web Sitemiz ve Uygulamalarımız size çeşitli sosyal ağlardan sosyal eklentiler de sağlayabilir. Bir sosyal ağ ile etkileşimde bulunmak istediğiniz takdirde (örneğin, bir hesap kayıt ederek) Web Sitemizdeki veya Uygulamalarımız vasıtası ile gerçekleştirdiğiniz faaliyet de Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlara temin edilecektir.

Haklarınız

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu 11. maddesi Kapsamında sizinle ilgili verileri nasıl işlediğimize dair bilgi vermek veya değişiklikler yapmak için bize başvurmak için birey olarak belirli haklara sahipsinizdir.

Bu haklar belirli durumlarda geçerlidir ve aşağıda belirtilmiştir:

 • Kişisel verilerinin işlenip işlenmediğini öğrenme,
 • Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 • Kişisel verilerinin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 • Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 • Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
 • Kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
 • Kişisel verilerin düzeltilmesi, silinmesi veya yok edilmesine ilişkin işlemlerin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
 • Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme.

Veri Sorumlusu Bilgisi

Akçalı Boya ve Kimya Sanayi Ticaret Anonim Şirketi

Bu politikadaki değişiklikler

Bu Politikayı zaman zaman güncelleme/değiştirme hakkımız saklıdır. Herhangi bir değişiklik yaparsak, bu değişiklikler; hangi bilgilerin toplandığı, bu bilginin nasıl kullanabileceği ve hangi durumlarda açıklanabileceği paylaşılacaktır. Web sitemizi veya hizmetlerimizi kullanmaya devam etmeniz ya da değişiklikler yayınlandıktan sonra veri aktarımını sürdürmeniz, güncellenmiş politikayı okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Bizimle iletişime geçin

Bu Politika ve işlediğimiz verilerle ilgili sorular, yorumlar, istekler ve şikâyetlerinizi info@akcaliboya.com.tr    adresinden bize bildirebilirsiniz.

Tüm talepler hızlı ve detaylı bir şekilde ele alınacaktır.

Politika Revizyon Geçmişi

a. Politika Yürürlükte <01.03.2020>
b. Belge Revize Edildi <26.06.2020>