Geometrik Fayanslarla Tasarım | Modern Banyolar

Geometrik Fayanslarla Tasarım ile Modern Banyolar

Geometrik Fayanslarla Banyo Dekorasyonu

Sadece küçük bir banyonuz olması durumunda, banyonuzu yeniden tasarlarken banyodaki alanın çoğunu büyüteceksiniz. Bir alanı gerçekte olduğundan daha büyük görünecek şekilde etkilemenin geometrik fayanslarla tasarım gibi birçok yolu vardır. Büyük bir banyonuz varsa, banyonuz için modern bir banyo planına ihtiyacınız olması durumunda belki işiniz daha kolay olabilir. Banyonuzun büyük yada küçük olmasına göre planlama yapıp, hata oranını minimum düzeyde tutmalısınız.

Geometrik Fayanslarla Tasarım

Geometrik Fayanslarla Banyo Dekorasyonu
Kaynak : Pinterest

Banyoyu güzelleştireceğini düşünürek sonradan pişman olacağınız gereksiz objelerle doldurmaktan kaçının. Banyonuza ve tuvaletinize gereksiz şeyler istifleyerek bir depo gibi görünmesini istemezsiniz.

Geometrik Fayanslarla Tasarım
Kaynak : Pinterest

Bir banyo fayansı şekliyle, standart plan banyonuza kusursuz bir görünüm ve his verecektir. Şık tasarımlı fayanslar ile farklı desenler oluşturarak banyonuz için tasarımlar yapabilirsiniz. Banyonuza yeni bir tarz ve stil kazandırmanın en iyi yolu fayanslarla yapacağınız tasarımlar olacaktır.Bu şık geometrik fayanslar, çoğu banyo stiline, aparat, süsleme ve mobilya ile koordine edilebilir. Aynı şekilde, cam, metaller, taşlar, banyolar ile çok iyi koordine olurlar.

Geometrik Fayanslarla Tasarım
Kaynak : Pinterest

Mozaik tarzı fayans da kullanabilirsiniz, onları geometrik şekilde düzenlenmiş hazır şekilde yapı marketlerden temin etmeniz mümkün. Ayrıca, fayansları yerleştirirken aralarında metalik kaplamalar kullanılabilir, bu daha modern bir tarz elde etmenizi sağlayacaktır. Bunun gibi fayansları yerleştirirken aralarında kullanacağınız geniş bir malzeme yelpazesi var, tasarımınıza uygun olan birini seçip kullanabilirisiniz.Islak zeminde kullanacağınız fayanslar ve karolar için ara malzemesi harcı oldukça önemli, sebebi direk çıplak ayakla temas edeceğiniz malzeme güvenli olmalı.

Banyo zeminleri için seramik karolar
Kaynak : Pinterest

Banyo zeminleri söz konusu olduğunda favori seçim her zaman seramik karolardır. Dikkat edilmesi gereken, zemin duvarlar her tarafı geometrik fayanslarla donatıp boğmamak, duvarlardan sadece birini seçebilir yada duvarda belli bir alanla sınırlı tutabilirsiniz.

geometrik fayanslarla duvar ve zemin kaplamaları
Kaynak : Pinterest

Banyonuzda karo ve fayansların rengini belirlemeden önce, banyonun aydınlatmasını ve büyüklüğünü dikkate almalısınız, küçük ve yetersiz aydınlatma olan alanlarda açık renklere hatta direk beyaz tonlarına gitmek akıllıca olur.

geometrik fayanslarla duvar ve zemin kaplamaları
Kaynak : Pinterest

Sizler için bir çok banyo örneğini bir araya getirdik içlerinden kendi banyonuza uyarlayabileceğiniz tasarım fikirlerini alabilirsiniz. Son dönemlerde oldukça popüler olan geometrik fayanslarla duvar ve zemin kaplamaları komple bir banyoyu yeni dekore etmektense daha mantıklı bir değişim olur. Cesur olun ve banyonuzu yenileyin, değişim her zaman iyidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?