En iyi dış cephe boyası tavsiye, Su geçirmez dış cephe boyası

En iEn iyi dış cephe boyası tavsiye, Su geçirmez dış cephe boyasıyi dış cephe boyası tavsiye, Su geçirmez dış cephe boyası

Dış cephe boyası evinize sadece yeni bir görünüm kazandırmaz. En iyi dış cephe boyası soğuk yağışlı kış aylarında, kabarmalara ve çatlamalara karşı, sıcak yaz aylarında, solma veya soyulmaya karşı ev ve binalarımızı korur. Ayrıca günlük UV radyasyon ışınlarına da dayanması gerekir.

En iyi Dış cephe boyası nasıl seçilir

Dış cephe boyasından beklenen bu denli özellik, masraf ve çaba olmadan elde edilmez. En iyi dış cephe boyası yüksek kaliteli reçineler, pigmentler ve katkı maddeleri ile titizlikle üretilmiştir. Kaliteli dış cephe kaplaması yaparken kaplamanın yapışması için temiz ve pürüzsüz bir yüzeye ihtiyacınız vardır. Bu özelliklerin yanında en uzun ömürlü dış cephe boyası permolit ürünlerini seçerek, yapacağınız maddi yatırım ve harcayacağınız emeğin karşılığınızı almanız ve uzun yıllar kullanabilmeniz gerekir.

Su Geçirmez Dış Cephe Boyası Tavsiye

Permolit Dış Cephe Boyası

Özellikle akrilik formülasyonların gelişimi ile boya teknolojisindeki modern yenilikler, ihtiyacınız olan ürünü kolayca bulmanızı sağlıyor. Permolit dış cephe boyaları yüzde 100 akrilik lateks özellikleri ile Permolit dış cephe boyasını diğer vinil reçineler veya akrilik karışımları ile yapılan boyalardan çok daha uzun, esnek, nefes alabilen ve solmaz bir boya haline getiriyor. Ayrıca çoğu yüzeye inatla yapıştığı için, ahşap, vinil, metal ve duvar üzerine güvenle kullanabilirsiniz.

Dış Cephe Boyası için En iyi Zaman Hangisi

En iyi zaman, sıcaklıkların 10 ila 32 derece arasında olması ve nemin düşük olmasıdır. Bu koşullarda, boyamalı ve düzgün bir şekilde kurutulmalıdır.

En uzun ömürlü dış cephe boyası ne kadar süre dayanır

Bu boyaya, boyanın uygulandığı zemine ve bulunduğu ortama göre değişir. Astarlanmış ahşap üzerine en kaliteli iki kat boya 10 ila 15 yıl dayanabilir. Sıva üzerinde iki kat boya ahşaba göre daha uzun süre dayanabilir.

Parlak Dayanıklı ve Kir Tutmayan Dış Cephe Boyası Nasıl Olmalı

Bir boyanın parlaklığı ya da matlığı sadece rengi ile ilgili değildir. Boyanın uygulanma şekli, boya yapılan yüzeyin durumu ve boyanın formülü ile ilgilidir.

  • Saten parlaklık  : Ahşap siding için en iyi boyadır, çünkü yüzey kusurlarını gizlemede iyi olan düşük yansıtıcı bir yüzeydir. Hafif bir parlaklığa sahiptir, bu nedenle daha temiz kalır, daha kolay yıkanır ve aşınmaya karşı düz veya mat boyalardan daha iyi korur.
  • Yarı parlaklık : Bu parlaklık, saten boyalardan daha temiz, daha dayanıklı ve neme karşı daha uzun süre karşı koyucudur. Kusurları gizlemek içinde iyidir, özellikle pencere eşikleri üzerinde kullanılabilir.
  • Yüksek parlaklık: Bu reçine açısından zengin formülü bir yapıya sahiptir. Esnek ve kir tutmayan, yüzeye zenginlik ve renk derinliği ekler. Ayrıca bunun yanında yüzey kusurlarını büyütür, bu sebeple ustaca uygulama gerektirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?