Desenli Duvar Boyama Nasıl Yapılır? Duvara Desen Yapma Teknikleri

Desenli Duvar Boyama Nasıl Yapılr?

Desenli Duvar Boyama Nasıl Yapılır?

Evinizin yeni bir dekorasyona ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız, değişime duvarlardan başlamalısınız. Günümüzde neredeyse sonsuz boyama teknikleri sayesinde, mevcut dekorasyonunuzu komple değiştirmeye gerek kalmadan, duvarlarınızda yapacağınız desen çalışmaları ile evinizin herhangi bir odasının görünümünü bambaşka bir hale getirmeniz mümkün.

Duvara Desen Yapma Teknikleri

Aşağıda sunacağımız tasarım örnekleri ile evinizin herhangi bir odasını, estetik eğilimleriniz yada stiliniz ne olursa olsun, rahatlıkla uygulayıp yenilemeniz mümkün olacak.

Duvart Mermer Dekoratif Duvar Boyası

Kalıp Ve Şablon Kullanarak Desenli Duvar Boyama

Duvarlara profesyonel bir dokunuş, sanatsal bir hava vermenin kolay ve düşük maliyetli yolu. Desenli duvarlar oluşturmak kalıp ve şablonlarla oldukça kolay. Tek yapmanız gereken e-alışveriş sitelerinden, yada en yakın mağazadan tarzınızı yansıtan en beğendiğiniz desenleri seçmek. Uygulamayı ister kendiniz isterseniz bir boya ustasına yaptırabilirsiniz. Aşağıda klasik tarzdan hoşlananların tercih edebileceği bir desen var.

Kalıp ve Şablon (Stencil) Kullanarak Desenli Duvar Boyama
Kalıp ve Şablon (Stencil) Kullanarak Desenli Duvar Boyama
Kalıp ve Şablon (Stencil) Kullanarak Desenli Duvar Boyama
Kalıp ve Şablon (Stencil) Kullanarak Desenli Duvar Boyama

Duvarlarda Metalik Dokunuşlar

Kalıp ve şablon tekniği kullanarak bu defa daha farklı duvar desenleri oluşturmak mümkün. Metalik boyalarla ister fon oluşturun, isterseniz desen çalışmasını yapın, her iki şekildede oldukça şık duvarlar tasarlamak mümkün. Desen seçimi yine tarzınızı yansıtmalı ve evin dekorasyonu ile bütünleşmeli. Bu tekniği odanızın ister tek duvarında ister tüm duvarlarında kullanabilirsiniz.

Duvart Stropiyer Boyası

 

Metalik Desenli Duvar Boyama
Metalik Desenli Duvar Boyama

Metalik Desenli Duvar Boyama

 

Çizgili Duvarlar – Çizgi Desenli Duvar Boyama

Çizgiler, her zaman taze gözüken ve asla modası geçmeyen zamansız bir dekor tarzıdır. Çizgileri dekorasyonunuza dahil etmenin sınırsız yolları var. İnce, çizgiler sessiz bir doku ve görsel bir oyun oluştururken , büyük ve kalın çizgiler daha cesur görsel efektler ortaya çıkarır. Çizgiler boyuna ve enine kullanılabilir, enine daha geniş bir görünüm sağlarken, boyuna daha yüksek tavan görünümü sağlar.

Enine Çizgi Desen
Enine Çizgi Desen
Boyuna Çizgi Desen
Boyuna Çizgi Desen

Desenli Rulo İle Duvarlarınızı Yeniden Tasarlayabilirsiniz

Duvar kağıdından nefret ediyor ama desenleri seviyorsan, bu desenli ruloları çok seveceksin. Bu desenli ruloların en güzel özelliği yıkanıp tekrar tekrar kullanılabilmesi. Rulonun desenini çok sevdiniz ama rengi değiştirmek istiyorsunuz hiç sorun değil, yıkayıp kaldırdığınız rulonuzu yeni reklerinizi denemek için tekrar kullanabilirsiniz. Rulolarla çalışabileceğiniz desen alternatifleri oldukça çok.

Desenli rulo kullanımı
Desenli rulo kullanımı
Desenli rulo kullanımı
Desenli rulo kullanımı

Bantlama Tekniği İle Duvarlarda Geometrik Desenler

Maskeleme bandı kullanarak duvarlarda geometrik tasarımlar oluşturmak mümkün. Bu daha kendinize özgün çalışmalar yapabileceğiniz bir teknik. Dilediğiniz kadar rengi bir arada kullanmanız mümkün, aynı zamanda geometrik olarak istediğiniz forma ve ebatlara kendiniz karar verebilirsiniz. Çizgileri düz yada karmaşık kullanmak elinizde.

Bantlama Tekniği
Bantlama Tekniği
Bantlama Tekniği
Bantlama Tekniği

Desenli Duvar Boyama Nasıl Yapılır? Duvara Desen Yapma Teknikleri” yazısında 3 düşünce

  1. Selma İştenoğlu diyor ki:

    Yazılarınızı cok faydalı buluyorum ve fikir alıyorum ellerinize sağlık öncelikle yazılarınızda görerek permolit boyaya şans verdim ve çok memnun kaldım kaliteli bir boya gerçekten

    • Permolit Boya diyor ki:

      Selahattin Bey merhaba, öncelikle Permolit Boya’ya göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz. En Yakın Permolit sayfamızı ziyaret ederek size en yakın Permolit Boya bayisini görüntüleyebilir veya yapı marketlerden Permolit Boya ürünlerine ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?