Dekoratif Boya Nasıl Yapılır? Dekoratif Boya Uygulamaları

Dekoratif Boya Nasıl Yapılır? Dekoratif Boya Uygulamaları

Dekoratif Boya Nasıl Yapılır? Dekoratif Boya Uygulamaları

Yaşam alanlarınızda farklı bir tasarım gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız dekoratif boya uygulaması gerçekleştirebilirsiniz. Son kat iç cephe boya türlerinden biri olan dekoratif boya ile birlikte evinize harika bir doku kazandırabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere dekoratif boya nasıl yapılır ve dekoratif boya uygulama teknikleri anlatmaya çalıştık.

Dekoratif Boya Uygulaması Nasıl Yapılır – Dekoratif Boya Uygulama Teknikleri

Süngerleme:

Dekoratif boya uygulaması nasıl yapılır denildiğinde ilk akla gelen süngerleme belki de öğrenmesi en kolay dekoratif tekniktir. Evinizin tüm alanlarında uygulayabilirsiniz, süngerleme tekniği duvarlarınıza boyut, renk ve doku eklemektir.

Renk Yıkama:

Bir başka dekoratif boya uygulama teknikleri Renk yıkama ya da “kırık yüzey” tekniği, otantik eski dünya cazibesini herhangi bir odaya getirerek zamanla yıpranmış gibi hissetmenizi sağlar. Uygulaması oldukça basit bir tekniktir. Kontrastlı bir taban rengi üzerinde ince, şeffaf bir sır uygulayın ve yumuşak, yumuşak bir doku oluşturmak için tüylü fırça darbeleri kullanın. Mutfak, oturması odası gibi alanlara uygulayabilirsiniz.

Rag Rolling:

Rag rollong dekoratif boya uygulama teknikleri ile eski deri ya da paçavra yuvarlama ile yıpranmış sıvada zengin görünüm elde edebilirsiniz. Sadece bir yandan bükülmüş ya da buruşturulmuş bir bez kullanın ve benekli bir etki yaratmak için boyayı düzensiz bir şekilde çekip çıkarın. İster ince, ister cesur veya dramatik bir şey istiyorsanız, herhangi bir odada deneyebilirsiniz. Yaşam alanlarınızda dekoratif bir görünüm oluştururken dekoratif boyamaya özel aparatlar ile uygulama gerçekleştirebilir aynı zaman kağıdı, bezi veya poşeti buruşturarak da daha basit araçlar yardımıyla da dekoratif uygulama yapabilirsiniz.

Dekoratif boya uygulaması nasıl yapılır

Duvart Sedef Dekoratif Duvar Boyası

Yaşam alanlarınızda farklı tasarımlar oluşturmak istiyorsanız, sizleri Permolit DuvART serisiyle tanıştırmak isteriz. Permolit Duvart Sedef Dekoratif Duvar Boyası su bazlı, akrilik emülsiyon esaslı, ipek mat, sedef görünümlü, tam silinebilen, yüzeylere inci dokusu kazandıran, dekoratif son kat iç cephe boyasıdır. Duvart Sedef Dekoratif Duvar Boyası farklı uygulama yöntemleri ile sedef görünümlü desenler elde edilebilir. Duvart sedef boyasının kendi boya renkleri haricinde, altın ve gümüş olarak 2 bazı mevcuttur. Permokolor renk tüpleri veya renklendirme makinesi ile sınırsız sayıda renk elde edilebilir.

Dekoratif boya uygulaması nasıl yapılır

Dekoratif Boya Nasıl Yapılır?

Dekoratif boya uygulama aparatları malzemeler

  • Alt yüzey hazırlıkları itinayla yapılmalı.
  • Gerekli yüzeyler uygun macun ile doldurulmalıdır.
  • Parlak yüzeyler hafifçe zımparalanıp, tozu nemli süngerlerle alınmalıdır.

Dekoratif boya uygulaması

  • Dekoratif boya uygulamasında ilk adımında uygun rulo ile ilk kat uygulanır.
  • Zemini tamamen kapatacak kadar boya kullanmaya özen gösterilmelidir.
  • Zemin kuruduktan sonra sünger yardımıyla desen vermeye başlıyoruz.
  • Süngerde fazla veya az boya olmamasına dikkat ederek dekoratif boyamızı tamamlıyoruz.

Kum Beji Rengi ile Ev Boyama Örnekleri

Akrilik Boya Nasıl Kullanılır: Akrilik Boya Uygulama Teknikleri

Gri Duvar Boyası Örnekleri – Gri Duvar Boyası Kataloğu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?