Daire Boyama Teknikleri ve Daire Boyama Fiyatları

daire boyama teknikleri ve daire boyama fiyatları

Daire boyama hakkında tüm bilmek istediklerinizi bu makalemizde bulabilirsiniz. Yaşam alanlarınızda ev boyamak sizlerin gözünü korkutmasın. Daire boyama fikirlerini sizler için derledik.

Daire Boyama Teknikleri

Sizlere bu başlık altında daire boyama teknikleri anlatacağız. daire boyama yüzeyleri güzelleştirir ve korur, bu nedenle doğru malzemeleri kullanmak ve iyi bir hazırlık süreci başarılı bir uygulama yapmanızı sağlar. Mevcut boya çeşitleri hem renk hem de parlaklık seviyesi seçiminde farklılık göstermektedir. Günümüzde artık sağlık açısından hem de kullanabilirlik açısından su bazlı boya çeşitleri mevcuttur. Su bazlı boyalar, yapısında su olan, içeriğindeki suyun buharlaşması ile kuruyan, insan sağlığına zarar vermeyen boya çeşitleridir. Sizde kolay ev boyama nasıl yapılır, pürüzsüz boya nasıl yapılır merak ediyorsanız okumaya devam edin.

Daire Boyama Teknikleri

Malzemeler

 • Temizlik bezi
 • Deterjan
 • Maskeleme bandı
 • Kestirme fırça
 • Rulo fırça
 • Boya tepsisi
 • Astar boya
 • Duvar boyası
 • Merdiven

Duvar Boyama Adımları

 1. Duvarları temizleme
  Temizlik bezi ve birkaç damla hafif bulaşık deterjanı ile karıştırılmış bir su çözeltisi kullanarak, toz, kir ve yağdan arındırmak için duvarlarınızı temizleyin.
 2. Maskeleme bandı kullanın
  Döşemenizin yapılmasını istemediğiniz, döşeme, kalıplama, kapı kolları, pencere çerçeveleri ve kapı çerçeveleri gibi alanları korumak için maskeleme bandı kullanın.
 3. Bir tepsiye astar boya dökün
  Kusursuz bir duvar elde etmek istiyorsanız duvar boyası uygulamadan mutlaka astar kullanmalısınız.
 4. Astarı duvarın üzerine uygulayın
  Ruloyu tamamen kaplayana kadar astar uygulayarak duvarın bir bölümünü yukarıya ve aşağıya doğru uygulayın. Duvarınız tamamen kaplanıncaya kadar devam edin, gerektiği şekilde silindire astar uygulayın.   
  İpucu: Astarın boyayı uygulamadan önce tamamen kuruduğundan emin olmak için, kutu üzerinde bulacağınız üreticinin kurutma talimatlarını izleyin.
 5. Döşeme boya
  sadece fırçanın aşağı şekilde yaklaşık üçte kıllar kaplama, boya içine daldırma iki inç açılı fırça. Fırçayı, bandı kaplayan bandın dış kenarı boyunca geçirin (bandın duvar tarafında; trim tarafında değil). Boyayı bantlı şeridinize tam olarak yaslayarak uygulayın, banttan yaklaşık iki veya üç inç dışarıda çalışın. Tüm bantlanmış alanlar boyunca dar bir renk çizmeyi bitirinceye kadar devam edin.
 6. Boyayı “w” şeklinde yuvarlayın
  Boya tepsisini boya ile doldurun; fazlalığı kaldırarak silindiri içine daldırın. Boyayı, 3 x 3 fit “w” şeklinde duvara yuvarlayın. Silindiri kaldırmadan bu “w” ye geri dönerken, duvarın o kısmı tamamen kaplanana kadar boş yamaları doldurun. Tüm duvar boyanana kadar silindire daha fazla boya ekleyerek devam edin.
 7. Ressam bandını çıkarın
  Boya kurumuşken boyayı kazara çıkarmamak için hala ıslakken bantı soyun.

Daire Boyama Fiyatları

Daire boyama fiyatları evin metrekaresi ve içinde yapılacak tadilatlara göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle net bir rakam söylemek doğru olmaz. Permolit Boya Sarfiyat Tablosu ile tahmini metrekare başına ne kadar boya gittiğini hesaplayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?