Ayna Kullanmanın Püf Noktaları Küçük Alanları Ferah Hale Getirin

Ayna Kullanmanın Püf Noktaları

Küçük Alanları Ferah Hale Getirecek Ayna Kullanmanın 7 Püf Noktası

Herkes aynanın bir odayı olduğundan daha büyük gösterdiğini bilir. Ancak ayna kullanmanın püf noktaları söz konusu olduğunda, doğru yere doğru montajı yapmak zor olabilir. Evet, karanlık bir odayı aydınlatmanın veya daha geniş görüntü vermenin en ucuz yoludur. Ancak bu hedeflere ulaşmaya çalışıyorsanız bunları nasıl kullanacağınızı gerçekten bilmelisiniz.

Ayna Kullanmanın Püf Noktaları

Pek çok insan çok küçük ayna kullanıyor veya bu etkileri küçük aynalardan oluşan bir grupla elde edebileceğini düşünme hatasını yapıyor , ancak bunu yapmanın en iyi yolu tek bir büyük aynadır . Tüm bunlar bir yana, muhtemelen hala hangi şeklin en doğrusu olduğunu ve diğer bazı kilit soruların yanıtlarını merak ediyorsunuz: Ne tür bir çerçeve? Dekoratif potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için bir aynayı tam olarak nereye asıyorsunuz? Burada bir dekorasyon uzmanından bilgi almak gerekiyor, aynanı dekorasyona faydalı etkisini ortaya çıkarmak, denenmiş ve gerçek sırları öğrenmek için bu şart.

Ayna Kullanmanın Püf Noktaları
Fotoğraf kaynağı pinterest

Büyük düşünün

Büyük bir boy aynası (ne kadar büyükse o kadar iyi), oldukça basit bir çerçeveye bağlı kaldığınız sürece görsel alan hissini genişlettiği için sıkışık alanları iyileştirir. Süslü biri, odayı daha büyük hissettirme hedefinizi engelleyebilir tabii.

Ayna Kullanmanın Püf Noktaları
Fotoğraf kaynağı pinterest

Ayna Kullanmanın Püf Noktaları Ayna yüksekliğini doğru ayarlamak

Bir aynayı bir yatak başlığının veya portmantonun üzerine asmadığınız sürece , yerleştirme için en uygun nokta ortalama bir kişinin göz hizasındadır: yerden aynanın merkezine yaklaşık 153cm. Bu tablolar için de geçerli,  ortak bir asma yüksekliği, alanınızı birbirine bağlayacak bir süreklilik dizisi haline gelebilir. Başka bir deyişle, duvar resminiz ve aynalarınız oldukça tekdüze bir yükseklikte asıldığında, tüm mekanınız daha ferah görünecektir. Duvarda da biraz nefes alma alanı bırakın. Çerçevenin kenarlıklarının genişliğide bu konuda önemli, minimum  5 cm’lik bir kenarlığa sahipseniz ayna oldukça iyi görünecektir.

Ayna Kullanmanın Püf Noktaları
Fotoğraf kaynağı pinterest

Aynayı ışık kaynağıyla eşleştirin

Tasarım uzmanları, bu yansıma hilesinin odadaki parlaklığı artırdığını ayrıca atmosfer ve boyut kattığını söylüyorlar . En sevilen kombinasyon, bir masa lambası yada aplik önünde duran duvar aynası . Süslü çevre, lambanın kendisine görsel bir çerçeve görevi görüyor,” diye belirtiyor. Aynalarla uyumlu olan sadece aydınlatma armatürleri değildir; mumlar ve aynalar da ideal bir kombinasyon oluşturur. Banyo duvarında aynalı mumluk kullanabilirsiniz veya yatak odasında, geceleri ışığın odanın etrafındaki titreşimi hoşunuza gidebilir.

Aynayı dış mekanlarda da kullanın
Fotoğraf kaynağı pinterest

Aynayı dış mekanlarda da kullanın

Bu kulağa aptalca gelebilir, ancak verandanıza veya balkonunuza büyük bir ayna eklemek , dış mekan alanınızı iç mekanlarda olduğu gibi daha büyük gösterebilir. Elementlere dayanacak kadar rustik bir ayna seçin .

İkili fayda sağlayan dekorasyon
Fotoğraf kaynağı pinterest

İkili fayda sağlayan dekorasyon

Raf takılı bir ayna yada , şifonyer üzerine yerleştirilmiş bir ayna tasarımcıların küçük alanlar için kullandığı gizli silahtır. Sadece yatak odasını daha yüksek hissettirmekle kalmaz, aynı zamanda bir komodin ve altına yerleştirilmiş bir saklama dolabı ile makyaj masası görevi görür.

Bir duvarı aynalayın (evet, tüm duvar)

Dar ve uzun bir koridorunuz var mı? Tasarımcılar, duvarı bir tarafa yansıtarak “tünel etkisiyle” mücadele etmeyi öneriyor. Salonunuza yaklaşırken tipik olarak ilk bakmadığınız taraf aynalı olan taraf olmalıdır diyorlar.

Tamamen aynalı görünüme sahip değilseniz, büyük boy bir duvar aynası da işe yarar.

Bir (veya daha fazla) tablo ile eşleştirin
Fotoğraf kaynağı pinterest

Bir (veya daha fazla) tablo ile eşleştirin

Çok küçük duvar sanatı tüm alanı zayıf hissettirebilir, bu nedenle kolay bir düzeltme olarak ayna eklemeyi düşünebilirsiniz. Görsel olarak orantılı bir düzenleme ile odanın etrafına daha fazla ışık yayılabilir.

Ayna kullanımı ile ilgili daha fazla ilham almak için diğer makalelerimize göz atabilirsiniz.

Konsol Aynaları Antrelerimizi Şıklaştıracak Detaylar

Yatak Odası Aynaları ve Boy Aynası Modelleri

Dekoratif Duvar Aynası Salon Ayna Modelleri

Banyo aynası modelleri, Birbirinden güzel banyo aynaları

Ayna Temizlemenin Püf Noktaları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?