Asma Tavan Nedir? Asma Tavan Modelleri ve Asma Tavan Aydınlaltma

Asma Tavan

Asma Tavan Nedir? Asma Tavan Modelleri

Asma tavan, yukarıdaki zemin kat levhasından asılan ikincil tavanlardır ve zemin levhanın alt tarafı ile asma tavanın üstü arasında bir boşluk oluşturur. Asma tavanın oluşturduğu bu boşluk kabloların ve tesisatın dağılımı için yararlı bir alan sağlayabilir. Asma tavan yapılara dekoratif bir görünüm kazandırırken aynı zamanda ses ve ısı yalıtımı amacıyla da tercih edilir.

Asma Tavan Nasıl Uygulanır?

Asma tavanlar, fayans, mineral lifi, metal, alçı levha ve laminatlar gibi malzemelerden imal edilebilir ve genellikle boşluklardaki yankılanma süresinin kontrol edilmesi için kullanılabilen özel akustik ses yalıtım seviyelerini sağlamak üzere delinir.  Kalıplanmış paneller gibi özel paneller, akustik bölmeler, düşmüş paneller, entegre servis modülleri ve benzerlerini içerebilen karmaşık sistemler de mevcuttur.

asma tavan kullanma

Asma Tavan Kullanmanın Avantajları

Borulara / kablolara vb. Kolay erişim

Asma tavana sahip olmanın en popüler nedenlerinden biri, borular, sıhhi tesisat ve kablolar gibi gözle görülemeyen yapısal veya mekanik bileşenlerin gizlenmesidir. Asma tavanın esnekliği, gizli borulara veya onarım için kablolara kolay erişim sağlayacağınız anlamına gelir; paneller, tavanın üzerine giriş gerektiğinde kolayca açılır ve tamiratlar yapıldıktan sonra düzgün bir şekilde tekrar yerine yerleştirilebilir.

Hızlı kurulum

İşletmelerin işleyiş şeklinin asgari kesintiye neden olduğunu ve askıya alınmış tavanları kurarken şirketin geri kalanı için duruşun zorunlu olduğunu biliyoruz. Neyse ki, deneyimli bir profesyonel şirket tarafından donatılmış olması, genel projenin hızlı ve verimli bir şekilde tamamlanacağı anlamına gelir, böylece ödülleri hiçbir zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz.

Ses yalıtımı

Alçıpan tavanların aksine, asma tavan gelişmiş akustik özellikler sağlar, bu nedenle yukarıdaki katlardan gelen gürültü kirliliği önemli ölçüde azalır. Bu nedenle, ekstra ses yalıtımı için doğru döşeme ve yalıtımın kurulmasını sağlamak için bir uzmana danışmak önemlidir.

Yanmaz

Yangına dayanıklı olan asma tavanlar 1 saat koruma sağlayabilir, bu sayede ofisinizdeki ve bitişik odalarda bulunan tüm çalışanları acil servislerin gelmesi için binayı tahliye edebilir. Ayrıca asma tavan kullanmanın bir diğer avantajı yangın dedektörü entegre etmenizdir.

Nem ve kalıp direnci

Asma tavan, bakteri ve neme karşı dirençlerinden dolayı yüksek nem oranına sahip bölgelerde özellikle popülerdir. Bu onları, hijyenin çok önemli olduğu mutfaklar ve banyolar gibi nemli ortamlar için ideal bir hale getirir.

Enerji verimliliği için yalıtım

Asma tavan montajı ile ofisinizin tavan yüksekliğinin düşürülmesi ile sıra dışı bir yalıtım sağlar, bu da ısınma için daha az alan olduğu için enerji faturalarınızı düşürebilir. Ayrıca, beyaz tavan panelleri, tüm odayı aydınlatacak ve daha fazla alan yanılsaması kazandırabilecek yüksek yansıtıcı bir yüzey oluşturur.

Dekoratif amaçlı kullanım

Asma tavanlar, kabloları ve boruları düzenli ve şık bir şekilde saklamak için mükemmel bir çözüm sunarken, bir problem olduğunda kolay erişim sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?