Antibakteriyel Boya Nedir Ne İşe Yarar

Antibakteriyel Boya Nedir Ne İşe Yarar

Antibakteriyel Boya Nedir Ne İşe Yarar

Binlerce yıldır boya, içinde yaşadığımız, çalıştığımız ve oynadığımız alanları süslemek ve dekore etmek için kullanıldı. Tarih öncesi mağara duvarlarından, günümüz modern evlerinin estetik bir görüntüye dönüştürülmesine kadar, duvar boyamanın insanlar için ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Günümüzde sadece duvarların rengini değiştirmek yeterli değil, boyalar artık koruyucu ve bir çok özelliğe sahip. Antibakteriyel boya katkı maddeleri, boya üretimi esnasında boyayı mikroplara karşı dirençli hale getirmek kullanılan spesifik aktiflerlerdir.

Antibakteriyel Boya Mikroplara Karşı Kalıcı Koruma Sağlayacaktır

Bilimsel olarak kanıtlanmış antimikrobiyal boya katkı maddeleri, zararlı bakterilere, küflere ve mantarlara karşı kalıcı ve etkili bir koruma sağlayacak ve sonuç olarak, uygulandığı herhangi bir yüzeydeki lekelenmeyi, kötü kokuları ve malzeme bozulmasınıda en aza indirmeye yardımcı olacaktır.

Hijyenik ortam gerektiren her türlü sıva, macun, beton gibi iç cephe yapı elemanları üzerinde kullanılabilir. Hastane, ameliyathane, sağlık kuruluşlarında, okul, kreş, çocuk odası, gıda üretim tesisleri ve ilaç fabrikaları gibi hijyenik ortam gerektiren yüzeylerde güvenle kullanılır.

Hastaneler genelde antibakteriyel boyaları, hastaneleri güvenli ve temiz tutmak için tercih ederler. Antibakteriyel boyalar içerdikleri ajanlar sayesinde mikroorganizmaların büyüme yeteneğini azaltan bir formüle sahiptirler. Sadece bakterileri engellemekle kalmaz aynı zamanda küf ve küf oluşumunu önler.

Antibakteriyel boyalar her zaman profesyonel bir boyama ekibi tarafından düzgün ve doğru bir şekilde uygulanmalıdır.

Antibakteriyel Boya Daha Dayanıklıdır

Antibakteriyel boyalar içlerinde olan katkı maddeleri sebebiyle uzun zaman renk bozulması yapmaz. Esnek, solmaya karşı dayanıklıdır. Çevre koşullarından kaynaklanan sorunlara karşı diğer boyalardan daha uzun süre dayanır.

Antibakteriyel Boya Büyüyen Bir Pazarın Parçasıdır

Bugün çeşitli ortamlarda temizlik ve hijyen konusunda artan endişe bu endüstrinin hızla büyümesine yol açtı. Hastaneler, okullar, bakım evleri, kreşler ve gıda üretimi yapan tesisler hijyen açısından kritik ortamlardır. Birçok bakteri ve virüs yüzeylerde 24 ila 72 saat kalabilmektedir. Bunun yanında artan antibiyotik direnci prevalansı ve temizlik maddelerinin mikrobiyal kolonizasyon üzerinde zamanla azalmış bir etkiye sahip olmaları, boya firmalarını boyalarına entegre edecekleri etkili antibakteriyel boya katkılarını üretmeye yöneltti.

Hijyenik ortam gerektiren yüzeylerde antibakteriyel ürünlerin kullanılması önemli. Sizde antibakteriyel ürünleri kullanmak istiyorsanız Permolit Antibakteriyel Boyayı deneyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?