Aerosol Sprey Boya Geri Dönüşümü

Bir aerosol sprey boya üreticisi olarak, geri dönüşüm hakkında sizi bilgilendirmeyi görevimiz olarak görüyoruz. Aşağıda, ürünlerimizin geri dönüşüm dostu bir şekilde nasıl bertaraf edildiğini öğreneceksiniz.

Geri dönüşüm aslında ne anlama gelir?

Basitçe söylemek gerekirse, geri dönüşüm, eşyaların atılmaması, malzemenin yeniden kullanılması anlamına gelir. Geri dönüşüm sürecine “malzeme geri kazanımı” da denir. Cam, kağıt, karton, demir, demir dışı metaller ve plastikler bu işlem için özellikle uygundur. “Malzeme geri kazanımı” için önemli bir ön koşul, geri dönüştürülebilir malzemelerin mümkün olduğunca saf bir şekilde toplanması veya diğer atıklardan olabildiğince kolay ayrılmasıdır.

Temel ilke şudur:

Akçalı Boya’nın ürettiği tüm ürünler, kalan boşaltma işleminden sonra geri dönüşüm döngüsüne geri döndürülebilir. Burada önemli olan, herhangi bir araç kullanmadan tüm olası ambalaj bileşenlerinin ayrılmasıdır!

Bu, tüm ürünlerin tamamen boşaltılması ve bireysel ambalaj bileşenlerinin birbirinden ayrılması gerektiği anlamına gelir. Ürünler tamamen boş değilse, geri dönüşüm merkezleri gibi toplama noktalarına teslim edilmelidir. Belediye ve yerel toplama noktalarının isimlerinin bazen farklı olduğunu lütfen unutmayın. Emin değilseniz veya detaylı sorularınız varsa, her zaman doğrudan şehriniz veya belediyenizle iletişime geçin.