9 Kreatif Duvar Kaplama Fikri – Duvar Kaplama Malzemeleri

duvar kaplama

9 Kreatif Duvar Kaplama Fikri – Duvar Kaplama Malzemeleri

Duvar kaplama yaşam alanlarında değişimi ve yeniliği isteyenler için çok güzel bir alternatif olarak karşınıza çıkmakta. Duvar kaplama malzemeleriyle ilgili detaylı tüm içerikler ve iç duvarlarınızı süslemek için size ilham verecek 9 duvar kaplama fikrini sizler için derledik. Boyalı duvar veya duvar kaplama ile vurgulanmış bir duvarın düşüncesi sizi korkutuyor mu? Korkmayın, çünkü duvarlarınızı öne çıkarmak için çok daha fazla seçeneğiniz var. İç tasarımla gerçekten kreatif olmaya cesaret edenler için bu 9 duvar kaplama fikrini hazırladık.

 Taş kaplama veya lambri

Doğal dokular sadece dışarıya ait olmak zorunda değildir ve evinize taş bir dokuya sahip olmak için birkaç seçeneğiniz vardır. En sevdiğiniz taş dokusuna benzeyen duvar kağıdı satın alabilirsiniz, ancak duvar kağıdı yüzeyi düz tutar bunun yerine gerçek taş karoları veya taş duvar kaplaması alabilirsiniz. Başka bir seçenek, hala ayrıntılı bir desen oluşturan hafif bir kurulum için melamin duvar kaplama lambri olabilir.

Taş kaplama veya lambri
Taş kaplama veya lambri

Geri Dönüşümlü Paletler

Ahşap paletleri kullanarak  duvarlarınızda rustik, sanatsal bir doku elde edin. Bir kontrplak paneline yapıştırmanız ve ardından paneli duvara vidalamanız gerektiğinden biraz çaba sarf etmek gerekir, ancak açık havadaki gibi eşsiz bir şekilde doğal bir doku yakalamanızın en ucuz maliyetli yoludur.

Stropiyer Kaplama

Tavan madalyonlarını duvarınıza yapıştırın. Sonra her şeyin üzerine aynı rengi boyayın. Üzerinizde boya yaparken açık renkler kullanın, böylece doku bellidir ve günün farklı zamanlarındaki gölgelerin yeni duvar kaplama görünümünü nasıl değiştirdiğini izleyin.

Stropiyer Kaplama
Stropiyer Kaplama

Kitap Sayfaları

Bu, kesinlikle edebi bir eğimle duvar kaplama üzerinde bir değişikliktir. En sevdiğiniz kitabın bir kaç kopyasını sahaftan satın alın ve sayfaları duvarlarınızı kağıda dökmek için kullanın. (Tüm sayfaların temsil edilmesini istiyorsanız, sayfanın her iki tarafını da kullanabilmeniz için iki kopya gereklidir) İhtiyacınız olan malzemeler ise oldukça basit boş, sıkıcı bir duvarı büyüleyici bir edebiyat aksanı haline getirmek için yapıştırıcı, bir kova, su ve eldiven size yeterli

Şablonlar

Şablonla çizilen şekiller ve motifler boş bir duvara görsellik ekleyebilir. Bu şablonlara yapı marketlerden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Temanızı seçin, bazı şekiller seçin ve renklere karar verin. Sonra hayal gücünüz ve duygularınız rehberiniz olsun.

Kara Tahta Boyası

İç mekan tasarımlarınız da sürekli değiştirmek istiyorsanız size bir önerimiz var. Duvarınızı kara tahta boyası ile boyayın, ardından istediğiniz zaman tebeşirle duvarlarınızı yeniden tasarlayın. Bu özellikle süslemeyi seviyorsanız yaşam alanlarınızda eğlenceli vakitler sizleri bekliyor.

Kara Tahta Boyası
Kara Tahta Boyası

Kumaş paneller

Tüm duvar kaplamasını kumaşla veya kumaştan panel kaplamalarıyla satın alabilir ve serin bir desende asabilirsiniz. Bir dama tahtası efekti için alternatif olarak, şeritler için dikey olarak gidin veya tasarımla rastgele olun. Kumaş bir duvar kaplama  alışılmadık bir seçimdir, bu yüzden denemelisiniz.

Genişletilmiş Fotoğraflar

Manzara veya aile fotoğraflarınızın duvarlarınızı süslemesi; fotoğrafları severler için güzel bir kaplama olabilir. Burada önemli olan yüksek çözünürlükte fotoğraflar kullanmanızdır. Fotoğraf kolajlarıyla da duvar kaplama gerçekleştirebilirsiniz.

Genişletilmiş Fotoğraflar
Genişletilmiş Fotoğraflar

Duvar Karosu

Metal veya renkli cam duvar karosuyla en havalı set arası kaplamasını yaratın ya da daha da cüretkar olun ve tüm mutfak duvar kaplamayı  tamamlayın. Ayrıca yansıtıcı olan su geçirmez kiremit görsel varyansı, aynı zamanda dokusal varyansı da ekler. Aynı zamanda bir mutfak, banyo, koridor veya yaşam alanında da doğal ışığın bir alanda çekilmesinin harika bir yoludur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?