10 Dekoratif Duvar Boyası Tekniği Duvar Boyama Teknikleri

Dekoratif Duvar Boyası

10 Dekoratif Duvar Boyası Tekniği Duvar Boyama Teknikleri

Duvar boyası tasarımınız eskimiş veya modası geçmiş olduğunu düşünüyorsanız, duvarlarınızda geleneksel duvar boyası tekniklerinden uzaklaşın. Günümüzün modern boyama tekniklerinin sonsuz bir listesiyle, ekstra bir dekor ile odanızın görünümünü tamamen değiştirmek artık kolay. Aşağıdaki fikirler, estetik eğilimleriniz veya stil duyarlılığınız ne olursa olsun, evinizde herhangi bir odaya taze ve davetkar bir his vermek için oluşturulmuştur.

Dekoratif Duvar Boyası Teknikleri

Kalıplar

Duvar Boyası meraklıları, bu sizin için.  Duvar kalıpları, boş kısımlara sofistikelik eklemek için kolay ve basit bir yoldur. Herhangi bir boya ustası olmadan gerek kendinizde gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, zevkinize uygun tasarımları duvarlarınız için seçmek olacak.

Rengarenk

Klasik rengarenk duvar boyası deseni, oda tasarımınıza anında hayat ve hareket katacaktır. Yatak odasında ya da çocuk odasında olduğu gibi mutfakta da kullanılabilir. Daha sofistike bir görünüm için ince kontrastlarla duvar boyası seçin ya da daha canlı ve çağdaş bir his için kalın tonlarda daha yüksek kontrastlar tercih edin.

Metalik

Yaşam alanlarınızda gerçekten gösterişli bir dekorasyon istiyorsanız duvar boyası olarak metalik boyadan yana tercih kullanabilirsiniz . Bu düşüncenin güzelliği, onu uygulamak için oldukça fazla yol vardır. Şık bir açıklama yapmak için tüm odanızı metalik bir duvar boyası tonuyla boyayabilirsiniz ya da daha katmanlı bir görünüm için metalik aksanları uygulayabilirsiniz.

Çizgili

Çizgiler, yaşam alanlarınızın tarz görünmesi sağlar ve hiçbir zaman demode olmaz. Çizgileri birleştirmenin sınırsız yolları vardır. İnce ince çizgiler, duvarınızı birer sanat harikasına çevirirken, büyük ve kalın kontrast çizgiler ile duvarlarınıza ruhunuzu yansıtabilirsiniz.

Duvart Sedef Dekoratif Duvar Boyası

Duvart Mermer Dekoratif Duvar Boyası

Puantiyeli Duvarlar

Duvar boyama konusunda yetenekli değilseniz; fakat duvarlarınızı dekoratif olarak kendinizi boyamak istiyorsanız, size güzel bir önerimiz var. Duvarlarınızda puantiye kullanarak harika bir iç mekan tasarlayabilirsiniz. Puantiyeler bulundukları alanı anında yumuşatırlar. Çocuk odası dekorasyonu için bu tür noktalar kullanırsanız daha mutlu bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Fransız Çizgisinde Duvarlar (Strié)

Çizginin Fransızca kelimesi olan Strié, keten malzemeye benzeyen bir görünüm için yatay veya dikey çizgiler oluşturan bir duvar boyası tekniğini ifade eder. Mekanınıza sıcaklık ve doku eklemenin çarpıcı bir yoludur ve stil duyarlılığı ile sorunsuz bir şekilde uyum sağlayacaktır.

Duvarlarınızda Mermer Efekti Oluşturun

Duvarlarınıza doku ve derinlik katmak için bir rulo üzerine buruşuk bir bezle boyayarak (yüzey) çizgili veya mermer efekti oluşturabilirsiniz. Sizlere Duvart Mermer Dekoratif boyamızı sizlere öneririz.

Süngerle Yapılan Teknik

Süngerleme, dinamik bir doku eklemek için süngerimsi bir boya silindiri veya bir sünger içeren bir sünger kullanmayı içerir. Beceri veya yetenek gerektirmeden rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Dama Tahtası

Duvarlarınızı dama tahtası deseni ile boyamak, ekstra dekor gereksinimini ortadan kaldırırken, alanınıza bol miktarda yaşam ve stil katacaktır. Daha da iyisi, bunu yapmak için birçok yol  vardır. İnce, dokusal bir etki için damaları benzer nötr renklerde boyayabilirsiniz.

10 Dekoratif Duvar Boyası Tekniği Duvar Boyama Teknikleri” yazısında 5 düşünce

 1. Cem Tunca / Mimar diyor ki:

  İyi günler. Dekoratif duvar boyası ürünlerini İstanbul’dan nereden tedarik edebiliriz ve bilgi alabiliriz ürünler hakkında.

  • Permolit Boya diyor ki:

   Merhabalar, İtalyan boyası ürünlerimizden Antica Signoria için İstanbul’da bulunan 82 Mimarlık ile iletişime geçebilirsiniz. Adres: Halil Rıfat Paşa Mah. Perpa İş Merkezi B Blok 5. Kat No:224 Şişli, İstanbul Tel +90 212 221 00 28

   Permolit Sedef dekoratif duvar boyalarımıza en yakın permolit bayileriden ve Bauhaus yapı marketlerden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?