Burçlara Göre Evden Çalışmanın Püf Noktaları

Burçlara Göre Evden Çalışmanın En İyi Yolu

Burçlara Göre Evden Çalışmanın En İyi Yolu

Çalışma şeklimiz değişiyor. Evden çalışmak, 2020 ile gelen yeni normalin bir parçası olarak çoğumuzun uyum sağlamak zorunda kaldığı bir şey oldu. Evinizin rahatlığında çalışmak, uzun yolculuklara veda etmek ve daha da önemlisi pandemi boyunca güvende kalmak açısından bir nimet oldu. Burçlara göre evden çalışmanın püf noktaları, her burcun benzersiz mizacını, isteklerini ve ihtiyaçlarını dikkate alarak tamamen kendi burcunuza göre uyarlanmıştır.

Burçlara göre evden çalışmanın püf noktaları

Evden çalışmanın doğru ya da yanlış yolu yoktur, ancak rutin bir yenilemeye hazırsanız, evden çalışma şeklini nasıl oluşturacağınıza dair en iyi ipuçlarını paylaşıyoruz.

Koç (21 Mart – 19 Nisan) 

Kişilikleri enerji doludur ve harekete geçmeyi severler. Koç’un bu enerjisini yakmak için evden çalışırken günlük olarak, onu terletecek bir antrenman planına ihtiyacı var . En azından saatte bir kalkın ve dolaşın.

Bonus ipucu : Kanın akışının ve moralinizin yüksek olmasını sağlamak için ayakta bir masaya geçin!

Boğa (20 Nisan – 20 Mayıs)

Çevresine duyarlı olan Boğa, rahatlığı tercih eder ve kendilerini görsel olarak çekici nesnelerle çevreler.

Verimliliği yüksek tutmaya yardımcı olmak için Boğalar kendilerini güzel olan ve onları rahat ettiren şeylerle çevreleyebilirler. Bir alanı aydınlatmak için biraz bitki ve güneş ışığı ekleyin ya da kokulu mumlar ve yeni bir tablo deneyin . İş günü boyunca fiziksel olarak rahat olmak için ergonomik bir koltuk edinin.

İkizler (21 Mayıs – 20 Haziran)

“Kolay sıkılmakla” üne sahip ikizler, yeni bir ortamda başarılı olur ve değişime iyi uyum sağlar. Evde çalışırken başarılı olmak için iş arkadaşlarınızla bağlantı kurmaya çalışın. Odaklanmış ve üretken kalmanıza yardımcı olabilmesi için video konferans, hatta anlık ileti aracılığıyla düzenli bir kahve sohbeti veya öğle yemeği molası ayarlamayı deneyin.

Yengeç (21 Haziran – 22 Temmuz)

Yengeçler ev hayatı tarafından yönetilir. Bununla birlikte, Yengeçlerin karşılaşabileceği bir zorluk, evden çalışmanın zaman zaman başkalarına bakma ve onlarla zaman geçirme konusundaki doğal dürtülerine karşı koyabilmektir.

Akıllarını çalışma moduna alarak üretkenliği yüksek tutabilirler. Çalışma zamanının geldiğini hissetmek için her sabah giyinin. Çalışma alanlarını evin geri kalanından ayrı tutun . Bu sınırları belirlemeye ve sağlam tutmaya yardımcı olmak için evin geri kalanından izole bir ev ofisi kurun.

Aslan (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Aslanlar, dizginleri ele geçirme konusunda başarılı olan doğal liderlerdir, ancak aynı zamanda takıma katkılarının takdir edilmesini de isterler. Liderlik ihtiyaçlarınızı karşılamak için Aslanlar ekipleriyle sık sık iletişim kurabilirler. Tamamlanan her şeyin periyodik bir e-posta özetini göndermeyi deneyin ve ilerlemeyi özetleyin. Sık iletişim, evden çalışmanın önemli bir yoludur. Yanlış iletişim olasılığını azaltmaya yardımcı olabilecek ilerleme güncellemelerine patronunuzu ve iş arkadaşlarınızı dahil edin.

Başak (23 Ağustos – 22 Eylül)

Başaklar, yapılacak işleri ve görev listelerini seven çalışkan kişilerdir . Ayrıca çok uyumludurlar, değişimi bir aksilik değil, üstesinden gelinmesi gereken bir zorluk olarak görürler. Başaklar çalışmayı sevdikleri için bazen biraz fazla konsantre olabilirler ve ara vermeyi unutabilirler.

Molalar üretkenliği sürdürmek için çok önemlidir, bu nedenle ekrandan uzak durduğunuzdan ve dışarıda yürüyüşe çıktığınızdan, meditasyon yaptığınızdan veya kısa bir sohbet için bir arkadaşınızı aradığınızdan emin olun işinize yenilenmiş ve eskisinden daha üretken geri dönün.

Terazi (23 Eylül – 22 Ekim)

Dengeli ama sosyal. Teraziler için iş arkadaşlarıyla bağlantı kurmak işin önemli bir parçasıdır.

Herkesin bağlantıda kalmasına yardımcı olmak için tüm ekip, hatta tüm ofis için sanal bir öğle yemeği veya happy hour planlayın . Terazilerin ayrıca normal günlük işlerin ötesinde bağlantı kurması gerekir. İş arkadaşlarıyla birlikte (veya onlarsız) kendileri için ek sosyal aktiviteler planlayabilirler.

Akrep (23 Ekim – 21 Kasım)

Öz disiplin ve kontrolün ustaları olan Akrepler, mükemmel uzaktan çalışanlardır. Evde çalışırken başarılı olmak için gereken öz motivasyona ve organizasyon becerilerine sahiptirler.

Yoğunlaşma, konsantre olma eğilimindedirler. Bu yoğunluğu kullanın, kendinizi en üretken ve odaklanmış hissettiğinizde çalışın.

Yay (22 Kasım – 21 Aralık)

Doğal iyimserler ve liderlerdir. Kendi patronları olmayı severler ve yapamadıklarında olabilecek en büyük, en cesur projeyi üstlenirler. Ayrıca spontanedirler ve çeşitlilik isterler.

Görevlere bağlı kalmak için Yay, farklı ayarlardan çalışarak işleri karıştırmayı deneyebilir. Kanepe, dolap veya yemek masası ile sınırlı olsalar bile, en önemli şey farklılıktır! Ayrıca görevlere kendilerini o kadar kaptırırlar ki, durmayı unuturlar! Dinlenmek ve şarj olmak için sık sık ara verin.

Oğlak (22 Aralık – 19 Ocak)

Oğlaklar çalışmayı, sever! Bir hedefe ulaşmayı ve bir sonrakine geçmeyi severler. Ayrıca genellikle ofise ilk gelen ve gece son çıkan kişilerdir.

Oğlaklar kolayca tuzağına düşebilir ve kendilerini sürekli çalışırken bulabilirler. Oğlaklara tavsiyemiz işiniz bittiğinde günün sonunda, göreviniz en sevdiğiniz içeceğin tadını çıkarmak olsun.

Kova (20 Ocak – 18 Şubat)

Kova burcu sosyaldir. Bir ekip üzerinde çalışmak ve ağ kurmak gibi grup aktivitelerinden hoşlanırlar.

Çevrelerindeki herkesle bağlantı kurmakta başarılı olurlar. Aynı zamanda ileri görüşlüdürler ve sorunları genellikle “kullanıma hazır” fikirlerle çözerler. Bir grup hedefine katkıda bulunma şansı sunan ortak projeler üzerinde çalışın.

Balık (19 Şubat – 20 Mart)

Genellikle hayal kurmalarıyla bilinirler, bu kötü bir şey değil. Genellikle başkalarının göremediği iş sorunlarına harika çözümler bulurlar. Empatiklerdir, diğer insanları okumakta iyidirler. Bu, olayları diğer taraftan görmelerine yardımcı olabilir ve herkesin üzerinde uzlaşabileceği bir çözümle sonuçlanır.

Çizim, boyama, günlük tutma veya hayal kurma gibi etkinlikler için bol bol mola verin .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Permolit Boya'yı Instagram'da Takip Et!